Ana Sayfa > Ürünlerimiz > Alt Yapı Elemanları > Kutu (Box) Menfezler
Kutu (Box) Menfezler
Eklenme: 11.06.2014 12:37:01 İnceleme: 6495
Tarımsal altgeçit amaçlı ya da karayolunda mevcut arazi kotuna göre yağışın akışa geçebilecek kesiminin muhtemel olduğu, debiye göre belirlenen bir yapıdır. İnşaat sektöründe temel kazılmasında dahi kullanılabilen bir alt yapı ürünüdür. Köşeli kutu menfez, gerdirmeli kutu menfez gibi çeşitleri bulunan ürün, duvar kalınlıkları eşit olarak istediğiniz şekilde döşenir. Gerdirmeli kutu menfezlerinde ise, iş uzunluğuna göre her köşeden 3 ya da 4'er halat ile gerdirme yapılarak imalatın bir bütün olarak çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca menfezlerin birbirinden ayrılmamasını sağlamaktadır.

Sabit yükü, hareketli yükü, içinden geçen su basıncı gibi faktörlerle iş mahalinin değişebilen durumuna uygun kutu menfez imalatı yapılmaktadır. İstediğiniz ebatta uygunlanan kutu menfez, taleplerinizi karşılamaktadır. Bir çok sektör içinde kullanabileceğiniz kutu menfez, betondan yapılmakta ve dolayısıyla dayanıklı bir yapıda olmaktadır.

Firmamızdan temin edeceğiniz bir alt yapı malzemesi olan kutu menfez, kullanacağınız projenin şartlarına göre, kullanım şekli, kalıp tipi, yüzey malzemesi, mekanik unsurları dikkate alınır, erken söküm olanakları tasarım aşamasında çözülür. Otoyol menfezlerinden, baraj enjeksiyon tünellerine kadar çok farklı boyut ve kesitlerde kutu menfezler uygulanabilir.